پنج شنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ | Thursday 24 January 2019
بروز رسانی شده: چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹
کد خبر: 58393
تعداد نظرات: ۰

دولت فلسطین برای ارجاع پرونده‌ جنایات‌ های جنگی اسرائیل به دیوان کیفری بین‌المللی درخواست کرد.

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۹

ارجاع پرونده‌ جنایات‌های جنگی اسرائیل به دیوان کیفری بین‌المللی

ریاض منصور، نماینده دائم فلسطین در سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با رادیو «صدای فلسطین» اعلام کرد که برای ارجاع پرونده‌ جنایات های جنگی اسرائیل به دیوان کیفری بین‌المللی رسما درخواست کرده‌اند.

منصور همچنین اظهار داشت که شورای امنیت سازمان ملل امشب با تشکیل جلسه‌ای جنایات اسرائیل و حفاظت بین‌امللی از فلسطینی‌ها را مورد بحث قرار خواهد داد.

دولت فلسطین در پی حملات اسرائیل علیه فلسطینیان خواستار “برگزاری جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل، عضویت این کشور در آژانس‌های بین‌المللی، اجرایی تصمیم‌های اتخاذ شده در شورای ملی فلسطین و برای محدودیت روابط با اسرائیل تشکیل کمیته متشکل اعضای کمیته مرکزی و هیئت اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین و اعضای دولت” شده بود.

گفتنی است ده‌ها هزار فلسطینی طی دو روز گذشته در تظاهرات «میلیونی بازگشت» علیه انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس شرقی و هفتادمین سالگرد روز نکبت شرکت کردند.

همزمان با روز نکبت و اجرایی شدن دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به قدس، بر اثر حمله نظامیان اسرائیلی به شرکت کنندگان در تظاهرات مسالمت آمیز ۶۱ فلسطینی شهید و بیش از ۲ هزار و ۷۷۰ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند./آناتولی


جدیدترین خبرها
بالا