چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ | Wednesday 22 May 2019
بروز رسانی شده: سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
کد خبر: 87356
تعداد نظرات: ۰
گزارش های دولتمردان

افکار عمومی جامعه که از مهمترین ارکان حمایت کننده و پشتیبان دولت ها می باشند، به علت گزارش هایی که هر روزه با واقعیت های زندگی مردم فاصله می گیرند، به سمت یاس و ناامیدی در حال حرکت می باشد.

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷

سید هادی حسینی؛ گزارش هایی که هر روز با واقعیت های زندگی مردم فاصله می گیرد

افکار عمومی جامعه که از مهمترین ارکان حمایت کننده و پشتیبان دولت ها می باشند، به علت گزارش هایی که هر روزه با واقعیت های زندگی مردم فاصله می گیرند، به سمت یاس و ناامیدی در حال حرکت می باشد.
آمارهایی که امروزه دولتمردان عزیز در بسیاری از حوزه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به مردم ارائه می دهند تا واقعیتی که در زندگی، مردم با آن روبرو می شوند و برای خود یا خانواده و نزدیکانشان اتفاق می افتد فاصله ی زیادی دارد.
به طور مثال میتوان به گزارش ها و آمارهای اقتصادی و اجتماعی دولتمردان اشاره کرد که، با توجه به گفته آن ها تورم تک رقمی، افزایش اشتغالزایی، بالارفتن آمار ازدواج و پایین آمدن آمار طلاق ها، رضایت افکار عمومی و ……. در جامعه امروز ایران وجود دارد، ولی متاسفانه مردم در تمامی این موارد نظر عکس دارند و معتقدند که چندین برابر شدن قیمت ها، بیکاری جوانان و بخصوص افراد تحصیلکرده، افزایش آمار طلاق ها و عدم رضایت افکار عمومی جامعه از واقعیت های امروز جامعه ایرانی می باشد.
در تمام جوامع بین الملل با توجه به رشد و پیشرفت علم و تکنولوژی، فضای سایبر و شبکه های اجتماعی مجازی، سطح آگاهی و اطلاعات مردم از بسیاری از موارد بالا رفته و در کوتاهترین زمان ممکن به اخبار و اتفاقات بوجود آمده اطلاع پیدا می کنند، لذا دیگر دولت ها نمی توانند دست به پنهان کاری یا کتمان حقایق بزنند بنابراین سعی می کنند در دادن گزارش از عملکرد خود جانب احتیاط را رعایت کرده و بسیار به واقعیت نزدیک باشد.
شبکه های اجتماعی مجازی، علم و تکنولوژی، و فضای سایبر در شفاف کردن و بهبود عملکرد دولت ها و نمایندگان در تمام جوامع بین الملل بسیار موفق عمل کرده، و یکی از ارکان مهم رشد و پیشرفت واقعی کشورهای پیشرو جهان می باشد.
بنابراین دولتمردان ما نیز می بایست در دادن آمار و گزارش های خود بسیار دقیق عمل کرده، و عملکردهای واقعی خود را ارائه نمایند، تا افکار عمومی جامعه نیز به آن ها اعتماد کرده، و در تمام زمینه ها و حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به کمک آن ها بشتابد، و در رشد و پیشرفت کشور نقش بسزایی داشته باشند.
سید هادی حسینی


جدیدترین خبرها
بالا