سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ | Tuesday 25 June 2019
بروز رسانی شده: پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴
کد خبر: 88730
تعداد نظرات: ۰

معاون استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به کیفیت آموزشی در مراکز دانشگاه پیام نور گفت: با توجه به نقش مهارت آموزی و کارآفرینی در حل مشکل اشتغال دانشجویان دانشگاه پیام نور باید این حوزه را در اولویت قرار دهد.

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۴

مهارت آموزی و کارآفرینی در دانشگاه پیام نور در اولویت قرار بگیرد

مجید خورشیدی ظهر امروز در نشست با معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور و مسئولان این مرکز آموزش عالی در استان بوشهر با تاکید بر توجه به کیفیت آموزشی در دانشگاه پیام نور اظهار داشت: مهم‌ترین مولفه در فعالیت آموزش عالی کیفیت آموزشی است و گسترش مراکز در اولویت بعدی قرار دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به ارتقاء کیفیت آموزشی در دانشگاه پیام نور، خواستار توجه بیشتر به استفاده مطلوب از منابع و امکانات داخلی دانشگاه پیام نور برای ارتقای سطح کیفیت آموزشی شد.

خورشیدی به نقش مهم ایجاد فضای مطلوب در بهبود وضعیت کیفیت آموزشی پرداخت و گفت: ایجاد فضای دانشگاهی مطلوب نه تنها دانشجو و استاد را در فضای آموزشی قرار می‌‌دهد بلکه نقش تاثیرگذاری در ارتقاء کیفیت آموزشی دارد.

وی، توسعه زیرساخت‌های اقتصادی در دانشگاه پیام نور را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: همیشه نمی‌توان منابع مالی این دانشگاه از محل اعتبارات دولتی تامین کرد که باید توسعه زیرساخت‌های اقتصادی مد نظر قرار بگیرد.

معاون استاندار بوشهر، توسعه نامتوازن را یکی از چالش‌ها و لطمات به مناطق دانست و تصریح کرد: در منطقه بندی مراکز دانشگاه پیام نور توجه ویژه‌ای به مناطق کمتربرخوردار شود تا امکانات بهتری جذب شود.

وی با تاکید بر این که پراکندگی نامناسب واحدها و مراکز دانشگاهی شرایط نامطلوبی را برای پیشرفت کیفی دانشگاه‌ها ایجاد می‌کند افزود: مدیران دانشگاه پیام نور باید تلاش کنند با ایجاد مرکزیت در مناطق مختلف، نسبت به تجمیع واحدهای خود اقدام کنند.

خورشیدی، توجه به مهارت‌افزایی دانشجویان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: در عرصه علم آموزی باید به آموزش فنی و حرفه‌ای توجه ویژه‌ای شود تا زمینه کارآفرینی و اشتغال دانشجویان با ارتقاء مهارت فراهم شود.

وی، سابقه فرهنگی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: مدرسه سعادت نخستین مدرسه با شیوه آموزش نوین در کشور است که بنیانگذاران آن علما و روحانیت بودند و این مهم جایگاه درخشان این استان را در عرصه علم‌آموزی و فرهنگی نشان می‌دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه سابقه انتشار روزنامه در استان بوشهر به بیش از یک قرن می‌رسد گفت: نخستین روزنامه‌هایی که در کشور منتشر می‌شد به سبب جایگاه مهم فرهنگی و بازرگانی آن مربوط به استان بوشهر است.

خورشیدی افزود: ظرفیت‌ها و سابقه طولانی استان بوشهر در عرصه فرهنگی و علم‌آموزی از مزیت‌ها و ویژگی‌های این استان است که بر اساس این پیشینه فرهنگی باید برنامه‌ریزی اساسی‌تری انجام شود.تسنیم


جدیدترین خبرها
بالا