سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ | Tuesday 25 June 2019
بروز رسانی شده: پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۰
کد خبر: 88744
تعداد نظرات: ۰

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشورگفت: ۶۵ درصد طرح یکهزار و ۷۰۰ کیلومتری بزرگراه کریدور خلیج فارس اجرا شده است.

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۰

۶۵درصد بزرگراه خلیج فارس اجرا شده است

خیرالله خادمی روز پنجشنبه در بازدید از پروژه های راهسازی شهرستان دشتی استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: طرح بزرگراهی کریدور خلیج فارس همه نوار ساحلی جنوب کشور را در بر می گیرد.
وی اظهارداشت: ۴۰۰ کیلومتر از طرح بزرگراهی کریدور خلیج فارس در استان بوشهر قرار دارد که تنها ساخت ۴۵ کیلومتر آن باقی مانده است.
خادمی گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالا از اولویت های وزرات راه و شهرسازی در سالجاری است.
وی یادآورشد: بر این اساس پروژه‌های نیمه کاره در بخش راه و شهرسازی تا پایان امسال تکمیل و مورد بهره برداری قرار می گیرند.
خادمی در خصوص پروژه های راهسازی در دست اجرای شهرستان دشتی گفت: روند اجرای عملیات بهسازی قطعه نخست محور خورموج – لاور شرقی و دشت پلنگ با سرعت انجام می شود.
خادمی با اشاره به اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریالی پروژه راهسازی خورموج – لاور شرقی و دشت پلنگ اضافه کرد: عملیات بهسازی قطعه نخست پروژه راهسازی خورموج – لاور شرقی و دشت پلنگ در دو عنوان پروژه اجرایی شده که بخش نخست آن ۲۰ درصد پیشرفت اعتباری و ۲۴ درصد پیشرفت سازه‌ای دارد.
وی در خصوص قطعه دوم بهسازی محور خورموج – لاور شرقی و دشت پلنگ گفت: این قطعه با ۵۹ درصد پیشرفت فیزیکی ۵۰ میلیارد ریال اعتبار مصوب دارد که ۶۰ درصد آن پرداخت شده است.
مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در خصوص محور شنبه به ناصری در شهرستان دشتی افزود: این محور با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی در بازدید از محل اجرای خط راه‌آهن بوشهر- شیراز گفت: عملیات اجرایی این پروژه به زودی به صورت رسمی آغاز می شود.
خادمی تصریح کرد: اجرای خط ریلی در استان بوشهر امری مهم و ضروری است و با اتصال ریل بنادر استان از لحاظ اقتصادی و معیشتی متحول می شود.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره برداری از طرح های نیمه تمام در بخش راه ها زمینه استفاده بهتر از ظرفیت های منطقه را به دنبال دارد.
سید کمال الدین شهریاری افزود: برای بهره برداری از طرح های در حال ساخت استان بوشهر در حوزه حمل و نقل بیش از یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی یادآور شد: در زمان حاضر حدود ۷۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان بوشهر ساخته شده است.ایرنا


جدیدترین خبرها
بالا