دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ | Monday 26 August 2019
بروز رسانی شده: سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴
کد خبر: 88805
تعداد نظرات: ۰
شناخت افکار عمومی

ریشه و اساس تمام این مشکلات و نابسامانی ها علاوه بر نیاز به ترمیم ساختار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور، از نا آگاهی و انتخاب نادرست ما مردم سرچشمه می گیرد.

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۴

سید هادی حسینی؛ نا آگاهی جامعه و عدم انتخاب درست

وقتی پای درد دل مردم می نشینید، بسیاری حرف برای گفتن دارند و می توانند تا ساعت ها بنشینند و از اوضاع بد اقتصادی، نبود شغل، رکود تورمی، مشکلات ازدواج جوانان، آزادی اجتماعی، حقوق بشر و ………. صحبت کنند.
ما هم قبول داریم که تمام این مشکلات یا قسمت اعظمی از آن وجود دارد، و متاسفانه اقشار مختلف جامعه با آن درگیر هستند و قشر متوسط و روبه پایین کشور بیشتر با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند.
آیا تا به امروز، برای یکبار هم که شده از خودمان پرسیده ایم، مسبب اصلی این همه مشکلات و نابسامانی ها کیست و یا چه کسانی هستند؟ و اینکه چکار باید کرد تا این مشکلات را علت یابی و از اساس و ریشه از بین برد، و کاری کرد که دیگر کشور با چنین معضلاتی مواجه نشود؟
چرا هر بار تقصیر را گردن یک شخص، گروه یا افرادخاص می اندازیم و با این روش از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنیم.
مگر نه اینست که ریشه و اساس تمام این مشکلات و نابسامانی ها علاوه بر نیاز به ترمیم ساختار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور، از نا آگاهی و انتخاب نادرست ما مردم سرچشمه می گیرد؟
اگر تمام مردم و جامعه بدون احساسات، در جریان موج قرار گرفتن و تاثیر پذیری از افراد مشهور غیر متخصص، در زمان انتخابات دست به انتخابی درست بزنند، و از طرف دیگر از حق و حقوق و نحوه مطالبه گری صحیح خود آگاهی داشته باشند، و در زمان لازم این کار را انجام دهند، بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.
سید هادی حسینی


جدیدترین خبرها
بالا