یکشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ | Sunday 21 April 2019
بروز رسانی شده: پنج شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
کد خبر: 93331
تعداد نظرات: ۰

دبیر برگزاری دومین سوگواره تعزیه کشوری با بیان اینکه این سوگواره با حضور ۱۰ گروه در جم برگزار شده است گفت:مراسم پایانی دومین سوگواره تعزیه خوانی کشوری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جم برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴

اختتامیه سوگواره کشوری تعزیه خوانی با حضور وزیر ارشاد در جم برگزار می‌شود

علی پریشان با بیان اینکه برای دومین سال پیاپی سوگواره تعزیه کشوری به میزبانی جم برگزار می‌شود اظهار داشت:این سوگواره همزمان با اربعین حسینی با حضور ۱۰ گروه تعزیه خوان از سراسر کشور از ۸ آبانماه مصادف با ۲۰ ماه صفر به مدت ۱۰ روز درشهرستان جم برگزار شده است.

دبیر دومین سوگواره تعزیه کشوری اهداف برگزاری این سوگواره را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد:تعزیه از هنرهای اسلامی است که در راستای زنده‌ ماندن یاد و خاطره رشادت‌های سرور و سالار شهیدان و شهدای دشت کربلا، سوگواره‌ تعزیه برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: این سوگواره باهمکاری و تعامل نماینده مردم شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در مجلس، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، هیئت تعزیه خوانی حسینیه شاه نشین و شرکت‌های تابعه نفت و گاز و پتروشیمی مستقر در منطقه و مسئولان شهرستان جم برگزار شده است.

پریشان از برگزاری مراسم پایانی سوگواره تعزیه کشوری با حضور وزیر ارشاد خبرداد و بیان کرد: مراسم اختتامه این سوگواره با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در شهرستان جم برگزار می‌شود.تسنیم


جدیدترین خبرها
بالا