دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ | Monday 26 August 2019
بروز رسانی شده: سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
کد خبر: 94815
تعداد نظرات: ۰

آمریکا چه پیشنهادی برای جایگزینی سامانه پدافند هوایی روسیه مطرح خواهد کرد؟

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶

سامانه آمریکایی به جای روسی برای ترکیه

وزارت دفاع آمریکا در حال بررسی این موضوع در کنگره است که برای جایگزین کردن اس-۴۰۰ روسی چه چیزی به ترکیه پیشنهاد کند.

شبکه تلویزیونی نامبرده گزارش داد که دست کم ۱۳ کشور از جمله عربستان سعودی، قطر، مراکش،مصر،ویتنام و عراق با وجود خطر تحریمی از سوی آمریکا خواهان دریافت سامانه پدافند هوایی اس-۴۰۰ روسیه هستند.

شایان ذکر است که ایالات متحده مطابق با قانون «مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم ها» کشورهای دیگر را از خرید تسلیحات روسی برحذر می دارد، به ویژه خرید سامانه های اس-۳۰۰ و اس-۴۰۰ و تهدید میکند در غیر اینصورت آن کشورها با تحریم های سختی روبرو خواهند شد.

آمریکا برای جایگزین کردن سیستم های پدافند هوایی روسیه پیشنهاد می کند تسلیحات ساخت آمریکا به آن کشورها فروخته شود. دولت آمریکا اعلام کرد که توانسته مانع از اجرایی شدن قراردادهای دفاعی روسیه به ارزش چند میلیارد دلار بشود.

سخنگوی پنتاگون اعلام کرد:«آمریکا یکبار دیگر «عواقب جدی» خرید سامانه پدافند هوایی روسیه برای مناسبات دو کشور را به همکاران ترکیه ای یادآور شد.

تحویل سامانه اس-۴۰۰ بر اساس واگذاری وام به ترکیه در دسامبر سال ۲۰۱۷ به امضا رسید. بخشی از قیمت این قرارداد را ترکیه پرداخت کرده است و بخش دیگر آن به حساب وام دفاعی فدراسیون روسیه پرداخت می شود.

سرگی چمزوف رئیس شرکت «روس تخ» اعلام نمود که قرار است ۴ اس-۴۰۰ به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به ترکیه تحویل داده شود. وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که استقرار سامانه پدافند هوایی اس-۴۰۰ در اکتبر سال ۲۰۱۹ در ترکیه آغاز خواهد شد.hs`mjkd;اسپوتنیک


جدیدترین خبرها
بالا