دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ | Monday 26 August 2019
بروز رسانی شده: سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
کد خبر: 95175
تعداد نظرات: ۰
سیاستمداران و مردم

ساختار سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور به گونه ای اصلاح شود که همه بتوانند در محیطی سالم، بصورت سیستماتیک و نظامند به رقابت بپردازند، و از رانت خواری ویژه و فساد سیستماتیک جلوگیری بعمل آید، و همچنین چرخش نخبگان سیاسی به صورت صحیح انجام بپذیرد.

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷

سید هادی حسینی؛ رشد و پیشرفت تنها گمشده بین سیاستمداران و مردم امروز جامعه بین الملل می باشد

سیاستمداران برای پیروزی در انتخابات و پشتوانه مردمی نسبت به عملکرد خود، نیاز به جلب افکار عمومی و اعتماد مردم دارند. لذا سعی می کنند به هر روش و تاکتیکی که شده مردم و افکار عمومی جامعه را با خود همراه کنند.
از طرف دیگر مردم سعی می کنند از میان کاندیداتورها کسانی را انتخاب کنند که حرف دلشان را بزنند و صحبت از برطرف کردن مسائل و مشکلات روزمره آن ها می کنند، یا اینکه با وعده و وعیدهای تعدادی دیگر، که کاملا به دور از واقعیات جامعه می باشد و مطمئنا توان انجام آن ها را ندارند( توان عملی یا سواد علمی) دلخوش می کنند و حمایت می نمایند.
اگر همین سیکل در طی سال های متمادی ادامه یابد نتیجه یی جزء رکود، درجا زدن، عقب افتادگی و پسرفت برای جامعه، چیز دیگه یی به ارمغان نمی آورد.
بنابراین بهترین راه و روشی که میتوان انجام داد تا جامعه دچار چنین رکود و پسرفتی نشود و حرکتی مداوم به سمت رشد و پیشرفت داشته باشد، به قرار زیر می باشد؛
١- مردم باید سعی کنند کسانی را به عنوان نماینده خود در دولت و مجلس انتخاب کنند که توانایی علمی و اجرایی لازم را با توجه به گذشته خود، و برنامه ها و اهدافی که ارائه می کنند داشته باشند.
٢- نخبگان سیاسی جامعه به جای اینکه فقط به فکر جلب افکار عمومی به هر قیمتی باشند. مطالعه مداوم و در اختیار گرفتن مشاوران متخصص در تمام زمینه ها را سرلوحه کارهای خود قرار دهند، تا بتوانند کشور را به سمت رشد و پیشرفت واقعی حرکت دهند.
٣- ساختار سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور به گونه ای اصلاح شود که همه بتوانند در محیطی سالم، بصورت سیستماتیک و نظامند به رقابت بپردازند، و از رانت خواری ویژه و فساد سیستماتیک جلوگیری بعمل آید، و همچنین چرخش نخبگان سیاسی به صورت صحیح انجام بپذیرد.
سید هادی حسینی


جدیدترین خبرها
بالا