دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ | Monday 26 August 2019
بروز رسانی شده: یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
کد خبر: 95838
تعداد نظرات: ۰

جشنواره آب و زندگی با مشارکت دانش آموزان پایه سوم و ششم ابتدایی در مدارس استان بوشهر برگزار شد.

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸

برگزاری جشنواره آب و زندگی در مدارس بوشهر

جشنواره آب و زندگی ظهر امروز با مشارکت دانش آموزان پایه سوم و ششم ابتدایی استان بوشهر در مدرسه معینی برگزار شد.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در این جشنواره از وضعیت مطلوب بارندگی در فصل پایز امسال خبرداد و اظهار داشت: با وجود اینکه پاییز امسال بارندگی‌های مطلوبی در استان بوشهر ثبت شده اما همچنان استان بوشهر با بحران آبی مواجه است.

محمد پوریوسفی با بیان اینکه هم اکنون مشکلی در توزیع آب در استان بوشهر وجود ندارد افزود:با شروع فصل گرما به سبب افزایش در مصرف و از سویی کاهش ورودی از منابع آبی در استان‌های همجوار ناچار باید از چاه‌ها و منابع داخلی، آب استان را تامین کنیم.

وی با اشاره به اینکه طبق استاندارد میزان مصرف آب آشامیدنی خانگی برای مشترکان ۷۵ تا ۱۵۰ لیتر به ازاء هر نفر در شبانه روز است گفت: این مصرف شامل آب شرب، پخت و پز و فضای سبز می‌شود.

پوریوسفی با بیان اینکه مصرف سرانه آب در استان بوشهر به ازاء هر نفر ۲۷۰ لیتر است خاطر نشان کرد: نوسازی و اصلاح شبکه آبرسانی در شهرها مورد توجه قرار دارد و در این راستا مشترکان آب باید نسبت به حل مشکلات اتصالات، شیرآلات و تجهیزات آب منازل اقدام کنند.

معاون عمرانی استاندار بوشهر هم گفت: تسریع در تکمیل طرح‌های عمرانی و مدیریت صحیح مصرف از جمله عواملی است که می‌تواند سبب صرفه جویی در مصرف آب شود.

مهرداد ستوده بیان کرد: پیمانکار و مجری پروژه آب شیرین‌کن وحدتیه، آب پخش و سعدآباد انتخاب شدو اجرای طرح‌ آب شیرین‌‌کن بوشهر با ظرفیت ۳۵ هزار متر مکعب در حال پیگیری است و تسریع در اجرای طرح آب شیرین‌کن سیراف به جم با ظرفیت ۲۸ هزارمتر مکعب مورد توجه است.تسنیم


جدیدترین خبرها
بالا