دوشنبه ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ | Monday 26 August 2019
بروز رسانی شده: دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۴
کد خبر: 95915
تعداد نظرات: ۰

‘مون جائه این’ رییس جمهوری کره جنوبی که در حاشیه نشست سران در آرژانتین با ‘دونالد ترامپ’ رییس جمهوری آمریکا دیدار کرده بود گفت ترامپ در این دیدار به وی گفته است تمام خواسته های رهبر کره شمالی را برآورد خواهد کرد.

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۴

ترامپ خواسته های رهبر کره شمالی را براورد می کند

از یونهاپ رییس جمهوری کره جنوبی شامگاه یکشنبه به وقت محلی در مسیر بازگشت از آرژانتین به سئول به خبرنگاران گفت: رییس جمهوری آمریکا به وی گفته است در صورت خلع سلاح اتمی کره شمالی، هرچیزی که پیونگ یانگ بخواهد به آنها خواهد داد.
‘مون’ با بیان اینکه ترامپ از من خواسته است به ‘کیم’ بگویم که «ترامپ او را دوست دارد» یاداوری کرد رییس جمهوری آمریکا اظهار تمایل کرده است توافق دوجانبه ماه ژوئن با رهبر کره شمالی را به طور کامل اجرا کند.
ترامپ روز گذشته در مسیر بازگشت به واشنگتن به خبرنگاران گفته بود دومین دیدار وی با ‘کیم جونگ اون’ رهبر کره شمالی احتمالا ماه ژانویه یا فوریه برگزار خواهد شد و سه مکان برای این نشست در نظر گرفته شده است.
او گفته بود حتی ممکن است ‘کیم جونگ اون’ را به واشنگتن دعوت کند.
آمریکا و کره شمالی پس از نخستین نشست رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی که ماه ژوئن (خرداد) گذشته در سنگاپور برگزار شد مذاکراتی را برای برگزاری دیدارهای مجدد آغاز کردند.
دیدار احتمالی سران دو کشور در حالی برگزار خواهد شد که پیشتر کره شمالی رویکرد آمریکا در قبال پیونگ یانگ را رویکردی گنگستری خوانده بود.ایرنا


جدیدترین خبرها
بالا